Zážitky z Kulturparku.

Autor: Tibor Vendrák | 19.8.2013 o 9:47 | (upravené 20.8.2013 o 11:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Kultúra je aj o zážitkoch a ja som ich v piatok večer /16.8.2013/zažil niekoľko, pozitívnych aj negatívnych. Našťastie pozitívne prevládali, ale otázniky zostali.

Otvorenie košického Kulturparku som privítal s veľkým očakávaním a nedočkavosťou spôsobenou nielen preťahovaním dokončenia, ale hlavne hladom po zážitkoch, ktoré by mal takýto kultúrny stánok prinášať. Dočkal som sa. Už filmové predstavenie v príjemnom prostredí  teplého letného večera pohladilo moju dušu. Preto som sa veľmi tešil na koncertný vrchol Leta v parku/ môj subjektívny ranking/, vystúpenie Pražského výběru. Nesklamal som sa. Koncert bol vynikajúci. Nielen fantastickými hudobníkmi a ich výkonmi napriek ich veku, ale aj výberom skladieb z prvého a druhého albumu, ktoré sú moje obľúbené, ako aj ozvučením a v neposlednom rade prekvapeniami na pódiu /dvaja bubeníci, Jana Kratochvilová/. Úžasná bola aj atmosféra v publiku, keď mnohí spievali skladby staré viac ako 25 rokov spolu s kapelou a domáhali sa viacerých prídavkov. Škoda, že organizátor povolil koncert len do 22.00 hod. Chápem, Kulturpark je v strede mesta a na okolí, žijú ľudia, ba dokonca dôchodcovia v neďalekých malometrážnych bytoch. Ale predsa piatok večer, nočný kľud by mohol byľ až od 23.00. Veď open air koncerty tu nebudú každý týždeň po celý rok. Už v septembri si na open air nikto ani nespomenie. No uznávam je to diskutabilné a možno toto je jedna zo slabín umiestnenia Kulturparku. Ale kde ho dať ? Na letisko?

Keď už sme pri slabinách a zážitkoch. Ten negatívny prišiel úplne neočakávane. Je pravda, že na masových akciách /kultúrnych či športových alebo trebárs spoločenských/ sa stáva,že toalety kapacitne nestačia a je nutné čakať v rade. Ale takmer výlučne je to záležitosť ženských toaliet / dámy prepáčte, už chápem ďalšiu nedokonalosť mužského sveta/. Ale aby pred mužskou toaletou bol rad točiaci sa až na schody a dámy mali okolo mužského radu korzo a tú istú si čakajúci muži mohli prehliadnuť na ceste tam aj späť, to som ešte nezažil. Šokované boli aj príslušníčky nežnejšieho pohlavia, ktoré nechápali čo sa deje. Predpokladám, že ešte podobný úkaz nevideli. Určite si mysleli, že došlo k nejakej katastrofálnej poruche. Omyl, z poruchy sa vykľul priam nepochopitelný fakt. Pánska toaleta obsahovala 1 / slovom jeden/ pisoár a 1 /slovom jednu/ kabinku. Tento závažný počet miest na legálne vykonanie malej potreby na rockovom koncerte kde sa podáva pivo je fakt zaujímavý. A faktom ostáva, že drsnejšie pohlavie na rockových  koncertoch a fotbalových zápasoch asi stále prevláda. No nič radosť z koncertu mi to nepokazilo. Len nechápem projektanta toaliet na takom mieste, kde sa predpokladá organizovanie koncertov- aj rockových. Umiestnené boli teda parádne, v presklenej budove. Kedže zlé jazyky volajú Hlavné mesto kultúry, Hlavným mestom faktúry, dúfam, že toto nebude príklad, že majú pravdu a vyfaktúrovaných pisoárov nebolo viac ako jeden. Opakovaný vtip už totiž vtipom nie je a kauzu s vyfaktúrovanými toaletami výrazne prevyšujúcimi nielen reálny počet ale aj zdravý rozum, sme tu už mali. Aj keď nie v Košiciach ale v Bratislave na Tomašikovej v sídle na smetisku dejín sa nachádzajúceho HZDS.  Pre korektnosť treba dodať, že v samotnom Kulturparku sa nachádza viacero toaliet aj pánskych. Neviem koľko je v nich pisoárov, na ďalšej kultúrnej akcii to musím zistiť. Ja hovorím o toaletách, ktoré sa nachádzali priamo v zóne konania koncertu. Alebo to projektant/ka mysleli tak, že si z koncertu odskočíme do vedlajšej budovy ? To si už môžme odskočiť do neďalekej pivárne. Tam je pisoárov určite dosť.

P.S. To, že sa priamo na koncerte čapovalo pivo bol napriek všetkému dobrý nápad a tiež prispel k prevahe pozitívnych zážitkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?