Prídete voliť priatelia ?

Autor: Tibor Vendrák | 20.3.2014 o 10:19 | (upravené 21.3.2014 o 7:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  82x

Prvé kolo prezidentských volieb máme za sebou. V týždni pred ním vládlo na Slovensku teplé príjemné počasie. Na volebnú sobotu sa však ochladilo. Poklesla nie len teplota, ale aj preferencie u jedného z hlavných favoritov. U druhého zas nečakane stúpli. Tak to už býva. Na jednej strane pokles, na druhej vzostup a opačne. Pre druhé kolo sa nám výber značne zúžil. Už nás nebudú v kampani zaťažovať vízie a riešenia typu, plošne znížime pracovný čas na šesť hodín a tým vyriešime nezamestnanosť. Alebo taká teleportácia sa už nebude v kampani spomínať vôbec. Možno.

Ale asi som sa tešil predčasne. Namiesto očakávaných tém ako môže prezident pomôcť riešiť nezamestnanosť, životnú úroveň, vymožiteľnosť práva, korupciu, zadlžené zdravotníctvo, katastrofálne školstvo, ešte katastrofálnejšie súdnictvo,zadlžovanie krajiny, neschopnosť spojiť 2 najväčšie mestá dialnicou viac ako 20 rokov / v takom Rakúsku alebo Nemecku si nezorientovaný občan musí myslieť, že vzdialenosť z KE do BA je minimálne 5000 km, keď im to tam trvá tak dlho/, sa hneď na začiatku kampane objavuje téma, ktorá už dlhé roky trápi každého nezamestnaného. Áno, miesto teleportácie riešime scientológiu. Úžasné.

Otvoreniu aj keď len časti  spomínaných  a očakávaných tém som sa však predsa len dočkal. Nie od prezidentského kandidáta, ktorý to ma v popise práce, kedže je v ústavnej funkcii, ale prekvapujúco od Policajného zboru. Síce nie hneď, ale až po upozornení nemenovaného poslanca, polícia priznala, že začala zhromažďovať štatistiky samovrážd, súvisiacich s nebankovkami a pôžičkami. Údaje zbierali na pravidelnú mesačnú plánovanú poradu. Spomínané štatistiky určite "veľmi výrazne" pomôžu riešiť sociálnu situáciu mnohých. V momente, keď ich policajti uvidia skompletizované v tabuľkách po pravidelnej porade, vrhnú sa do boja s nebankovkami, úžerníkmi, firmami ponúkajúcimi tovar na splátky, bankami / áno aj 12% ročný úrok je už úžera, ako sme sa dozvedeli/ a okamžite zabránia ďalším podobným tragickým prípadom. Predpokladám aj okamžité zlepšenie sociálnej situácie obyvateľstva, po tomto razantnom prístupe.Veď kto by sa netešil, že pri cca 400,- EURovom mesačnom príjme si už nebude môct niečo kúpiť, hoc aj na splátky, kedže nebude od koho. Nebudú pôžičky, nebudú splátky, nebudú exekúcie, nebudú samovraždy. No, asi stúpne nezamestnanosť, ale to je iná otázka. Však. Iný význam akcie nevidím, kedže a určite je náhoda, že tento problém riešia policajti akurát v prezidenstkej kampani, keď jeden kandidát o druhom hovorí, že je úžerník a zbohatol na firmách ponúkajúcich splátkový predaj. A zároveň je vo funkcii, kedy danú akciu môže lúsknutím prstov nariadiť. Nie to určite nie. Tak zle to v tomto štáte snáď nie je. Alebo hej ? Premiéra, ktorý preukázatelne zneužíval štátnu moc na diskreditáciu politického protivníka, sme tu už raz mali. A našťastie skončil s preferenciami na úrovni Nory Mojsejovej.

Jedna otázka ma predsa len trápi. Prečo polícia nevyhodnocovala podobné štatistiky v časoch, alebo teda tesne po nich, keď v telke každý film minimálne 3x prerušila reklama na 20-30 percentné výnosy. Tí, ktorí sme podobným reklamám nenaleteli a riadili sa vlastným rozumom, povedia, lebo to nikdy nikoho nezaujímalo. Áno aj v tých časoch existovala, podobne ako teraz veľmi veľká skupina ľudí, ktorí sa riadili rozumom nielen pri rozhodovaní o financiách, ale aj pri voľbách. A nepustili vyššie spomínaného Veľkého Muftiho  do prezidentského kresla a neskôr už nikam, len do Elektry. Riaďme sa vlastným rozumom aj v sobotu 29. marca priatelia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?