Názor fanúšika.

Autor: Tibor Vendrák | 21.4.2014 o 22:45 | (upravené 22.4.2014 o 0:26) Karma článku: 5,36 | Prečítané:  792x

Po prvých dvoch finálových zápasoch Extraligy v hokeji v Košiciach napísal redaktor denníka SME Tomáš Vasiľko článok- Názor fanúšika: NR si titul zaslúži pre divákov. Mal tú výhodu, že je redaktorom SME, takže článok mal uverejnený priamo v denníku. Ja mám zas tú výhodu, že svoj názor píšem po víťazstve v siedmom rozhodujúcom zápase a po zisku titulu, aj keď len na blogu.

Vonkoncom nie je mojim cieľom s pánom Vasilkom polemizovať. V reakci na jeho článok som už napísal, že jeho názor je plne legitímny. A uznávam, že Nitra má naozaj výborných fanúšikov. Na všetkých zápasoch v KE sa zúčastnili v hojnom počte, hlasno povzbudzovali, častokrát malo košické publikum, hoc v prevahe problém ich prekričať. Mal som dokonca možnosť zúčastniť sa tretieho zápasu v NR, takže som zažil nitriansku atmosféru tak povediac v priamom prenose. Bola vynikajúca, búrlivá, až na tie opakované zahadzovania ľadovej plochy. Absolutórium si NR fans zaslúžia aj po dnešnom rozhodujúcom zápase, keď povzbudzovali aj za stavu 0:5. Škoda len, že keď košický fans ocenili výkony nitrianskeho mužstva mohutným pokrikom Nitra, Nitra, za čo sa dokonca aj nitriansky hráči poďakovali potleskom, nitriansky fans neboli ochotní na revanš oceniť košických hráčov rovnako. No do dokonalosti im predsa len niečo chýba, čo demonštrovali pred štadiónom po zápase skandovaním nitrianskeho popevku v duchu nekonečnej lásky k Nitre spolu s oznamom, že sú bielo modrí a kto sme my,k......ti. Toto si mohli naozaj odpustiť a prejaviť viac úcty nielen ku košickým hráčom, ale aj fanúšikom, ktorí ich vo svojej aréne vždy privítali ústretovo.

A teraz ku košickým fanúšikom. Aj oni ukázali, že si titul zaslúži ich mužstvo. Steelka zažila znovu neopakovatelnú atmosféru. Vytrvalé povzbudzovanie celej arény, mexické vlny, ocenenie hráčov súpera, neutíchajúce oslavy po zápase. Ani raz sa domáci fans neznížili k vulgárnostiam alebo urážkam hráčov súpera. Dokonca Nitru ocenili skandovaním a potleskom, ako som už písal. Vôbec som nemal dojem, že by bola atmosféra slabšia ako v Nitre, práve naopak. Dobre, viem, že 8 tisíc fanúšikov urobí iný hrmot ako 5 tisíc a ani svetlice v hľadisku neboli, kedže u nás do hľadiska neprenesiete ani pohár s kofolou, nieto ešte svetlicu. Košice sa vedia hokejom poblázniť keď o niečo ide. Dokázali to jak v minulosti, tak aj dnes. Takže si titul zaslúžia minimálne rovnako ako nitriansky diváci.

Zo športového pohľadu si titul KE zaslúžili hneď z niekoľkých dôvodov. Vyhrali základnú časť, finále 4:3, rozhodujúci zápas 6:0! V žiadnom zápase finálovom zápase /okrem šiesteho/ neboli horší ako Nitra, možno ani lepší, ale dokázali zvíťaziť v predĺžení resp. nájazdoch no a  v siedmom rozhodujúcom zápase Nitru jednoducho rozobrali. Viem som len fanúšik, nie hokejový odborník, ale takto to cítim.

Aj z morálneho pohľadu si titul Košice zaslúžili. Fauly sa vyskytli na oboch stranách. V hokeji sa im nedá vyhnúť. Ale tie surové, dokonca končiace vážnym zranením, boli len na nitrianskej strane. Môžete polemizovať o hlúpej náhode a pod., KE mužstvo sa k ničomu podobnému neznížilo. Za všetko hovorí aj vyjadrenie predsedu NR klubu o poškodení dobrého mena, či vyjadrenie trénera o odsúdení zákroku. Možno mal spomínaný tréner už po Ručkayovom zákroku /rovnako 5 min+DKZ/ mužstvo v tvrdej hre pribrzdiť. Má na to páky. K život ohrozujúcemu zraneniu by nebolo došlo. Keďže účel svätí prostriedky, NR ten zápas vyhrala.

Záverom. Radosť z titulu mám nielen ako košický fanúšik, ale aj ako fanúšik hokeja. Lige majstrov / ak na Slovensku vôbec bude/, predsa len viac svedčí Steel Arena ako staručký nitriansky zimák. Pri všeckej úcte. Zároveň je pri košickom mužstve predsa len väčšia šanca, že vyskladajú konkurencie schopné mužstvo pre spomínanú LM. Zase pri všeckej úcte k nitrianskemu klubu a jeho fanúšikom.

Takže ďakujem hokejovej Nitre za krásne finále a prajem jej mnoho úspechov do budúcna / s výnimkou zápasov s nami/.

Košickým hokejistom gratulujem k titulu a dúfam, že si podobné pocity ešte mnohokrát spoločne zopakujeme.

Už sa teším na diskusné príspevky, aj na tie, ktoré porušia kódex diskutujúceho. Tie vlastne čítať nebudem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?